III Dolnośląski Kongres Kobiet

Kliknij tutaj i zobacz transmisję z III DKK.

22264643_1459323990849446_1765229658_n

Serdecznie zapraszamy na III Dolnośląski Kongres Kobiet, który odbędzie się we Wrocławiu, w sobotę 18 listopada 2017, w Dolnośląskim Centrum Filmowym (ul. Piłsudskiego 64 a). Hasłem naszego spotkania jest ,,Nasza zmiana - nasza sprawa".

Kliknij tutaj i zobacz program kongresu

Chcemy porozmawiać o tym, jak zmienia się nasz kraj, nasze życie i co możemy zrobić, żeby zmiany te były dla nas korzystne.

Czy dostosować siebie do otaczającej rzeczywistości?

Czy może lepiej zastanowić się, jak same możemy kreować rzeczywistość, żeby nam się wszystkim żyło jak najlepiej.

Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet, podobnie, jak ogólnopolskie Stowarzyszenie Kongres Kobiet, stawiają sobie za cel zachęcanie kobiet do tego, aby same kształtowały swoje życie i wywierały wpływ na otaczający nas świat. Chcemy, aby Polki były aktywne i odważne, zwłaszcza teraz, kiedy prawa kobiet w Polsce są zagrożone. Dlatego zapraszamy wszystkie panie oraz mężczyzn, którzy nas wspierają w drodze do pełnego równouprawnienia i likwidacji dyskryminacji ze względu na płeć w naszym kraju.

W programie Kongresu Dyskusje:

  • Jak zmieniać siebie?
  • Jak zmieniać swój region?
  • Jak zmieniać stosunek do swojej seksualności?
  • Czym jest dla nas zmiana?

O najważniejszych zmianach w ich życiu opowiedzą fantastyczne, mądre i piękne osoby. Podejmiemy także trudny temat przemocy w stosunku do kobiet, praw reprodukcyjnych i porozmawiamy o tym, jak chcą żyć młode dziewczyny . Dyskusje uzupełnią projekcje filmów dokumentalnych oraz warsztaty.

Zapraszamy serdecznie! 

Uczestnictwo w III Dolnośląskim Kongresie Kobiet jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować za pomocą poniższego formularza.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

22237251_1459324504182728_1072801454_n